post

Българите в четвъртия ден на Sofia Open 2019

Днес продължава ?? участие на турнира ATP – SINGLES: Sofia (Bulgaria), hard (indoor).
В първи кръг на надпреварата около 13.30 часа Александър Лазаров ?? излиза срещу ?? Фернандо Вердаско. Двубоят е втори на Централния корт.
Александър Лазаров изнесе два страхотни спектакъла в квалификациите срещу Лукаш Лацко и Лука Вани, за да достигне за втори път в основната схема на домашния турнир. Това вече е една успешна седмица за младия българин. Миналата година той отстъпи на Оскар Оте в първи кръг на пресявките.
Победа над Вердаско ще донесе на Лазаров най-голямата му такава, освен че ще бъде първата му в основна схема на такова ниво. Първият му такъв мач завърши с двусетова загуба от Раду Албот в София през 2017 г.
Фернандо Вердаско се завръща в играта след драматична загуба в трети кръг на АО от Марин Чилич преди две седмици. Испанецът водеше с 2-0 сета и имаше мач пойнт на свой сервис в четвъртия сет, но отстъпи в невероятна битка, продължила четири часа и 22 минути.
Бившият световен № 7, започнал своята кариера през далечната 2001 г., никога досега не е участвал на София Оупън от четиригодишното съществуване на турнира. Само 85 мача от 657 изиграни на закрити твърди кортове са завършвали с победа в неговата кариера, като 5 от тях са през 2018 г. (5/3).
Двамата тенисисти не са се срещали до този момент. Играейки пред родна публика може да окрили Александър Лазаров за нов страхотен двубой, но опитния Фернандо Вердаско си остава абсолютен фаворит.

В мач на двойки на старта на ATP – DOUBLES: Sofia (Bulgaria), hard (indoor) около 15 часа Dimitar Kuzmanov/Адриан Андреев ??се изправят срещу Робин Хаасе/Матве Мидделкооп ??. Двубоят е трети на Централния корт.