post

Данийл Медведев срещу Мартон Фучович-Sofia Open 2019 финал

Днес, от 17 часа на финала на ATP – SINGLES: Sofia (Bulgaria), hard (indoor) Данийл Медведев ?? излиза срещу Мартон Фучович ??.
Данийл Медведев спечели лесна победа срещу Гаел Монфис и така достигна до финала на София Оупън още при първото си участие. Освен загубата на първия сет при откриващия си мач срещу Робин Хаасе, руснакът изглежда доста стабилен през цялата седмица – 6-1 6-4 срещу Мартин Клижан и 6-2 6-4 срещу Гаел Монфис.
Медведев, който трябва да защитава четвъртфинал в Ротердам следващата седмица, си помогна с достигането до финала в София. Той се справя изключително добре на твърди кортове в зала (87/42), включително титлата в ATP Tokyo и два последователни полуфинала в Москва и Базел през последните шест месеца.

След като достигна до полуфиналите на София Оупън при отказването на Роберто Батиста – Агут, Мартон Фучович се върна в мача срещу Матео Беретини от сет пасив, за да победи в здрава битка 5-7 7-5 6-3.
Унгарецът, който взе сет на Новак Джокович по-рано през сезона в Доха, по това време през миналата година се състезаваше на Budapest Challenger, където отстъпи на полуфиналите на Николас Кун.
Бившият юношески шампион от Уимбълдън стана първият играч от своята страна, спечелил титла от АТР от времето на Балаш Тарочи, 1982 г. Той направи това в Женева, на клей през миналата година.
Въпреки че Мартон Фучович е опасен опонент, Данийл Медведев е фаворит в мача. Руснакът води и H2H 2-0 и изглежда по-вероятния победител в двубоя.
Срещата може да наблюдавате пряко по Диема Спорт, както и на безплатните линкове .