post

Григор Димитров срещу Фелисиано Лопес, Маями, 2-ри кръг

Днес, 23.03.2019 г. около 19.30 часа българско време в среща от втори кръг на ATP – SINGLES: Miami (USA), hard първата ни ракета ?? Григор Димитров излиза срещу ?? ветеран Фелисиано Лопес. Двубоят е втори на Грандстенд.
В равностоен мач между двама тенисисти, търсещи формата си Фелисиано Лопес излезе победител срещу Беноа Пер, като срещата продължи два часа и 21 минути, 7-4 4-6 6-4.
Испанският ветеран, който все още търси успех в два поредни мача през този сезон, не е преминавал втори кръг на Miami Open през последните си четири участия – Доминик Тийм 2015, Йошихито Нишиока 2016, Малек Джазири 2017, Джаред Доналдсън 2018.
Последният път, в който бившият № 12 игра първи кръг, бе през далечната 2011 г., когато победи Рикардас Беранкис и Хуан Игнасио Чела, за да загуби в трети кръг от Рафаел Надал.
Григор Димитров, който се бори с контузии през последните седмици и се отказа от Индиън Уелс без да е изиграл и един мач, ще се появи за първата си среща от загубата си срещу Франсис Тиафо в трети кръг на Australian Open.
Българският № 1 в началото на 2018 година, достигна до № 3 в световната ранглиста, но различни физически проблеми белязаха остатъка от сезона му и в момента се смъкна до № 29 в ATP World Rankings.
Търсейки рестарт през 2019 г., Григор Димитров започна работа с бившия световен № 1 Андре Агаси и партньорството доведе до нелоши резултати – четвъртфинал в Бризбън и трети кръг на АО. Работата на Агаси с Новак Джокович не бе задоволителна и той също има да се доказва в новото си поприще.
Григор Димитров води 3-2 в преките сблъсъци с Фелисиано Лопес, като е спечелил последните две срещи на твърди кортове в Cincinnati Masters 2017 и 2016.