post

Федерер срещу Тийм , Indian Wells , 2019 , Финал

На 18.03. 2019 г. не преди 0.30 часа българско време Роджър Федерер ??и Доминик Тийм ??излизат във финален двубой на ATP – SINGLES: Indian Wells (USA), hard.
Петкратният шампион на BNP Paribas Open Роджър Федерер не успя да изиграе класиката с Надал ( испанеца се отказа поради контузия в коляното), но продължава да твори история, като ще се опита за шести път да вдигне трофея в Калифорнийската пустиня ( Новак Джокович също е с пет титли в Индиън Уелс). Това ще бъде 153-я му финал, но първият срещу австриец.
Швейцарецът прелетя през схемата на първия за годината Masters 1000, печелейки всичките осем сета, които изигра, като беше пробит в подаването си само веднъж при откриващия гейм на мача с Гойовчик.
Бившият световен № 1, който стана вторият състезател с повече от 100 титли на ниво АТР в Open ерата е на път да изтрие лошите спомени от миналогодишния финал тук, когато изпусна три мачбола при загубата си от Хуан Мартин Дел Потро.

Седмият поставен Доминик Тийм се надява да спечели първата си ATP Masters 1000 титла. 25годишният австриец доби допълнителна увереност при победата си на полуфиналите над Милош Раонич в двубой продължил 2 часа и 31 минути в три сета. Световният № 8 не бе губил сет, преди да направи това във втория на мача с канадеца.
Преди турнира Доминик Тийм, двукратен финалист на Mutua Madrid Open бе достигал само до полуфинал на Masters 1000 на твърди кортове. Това се случи на последния 2018 Rolex Paris Masters. На Indian Wells има веднъж четвъртфинал и само една победа на Top 10 играч на тази настилка (1-10), в сравнение с клей кортовете, където е (8-10). Той се чувства удобно на кортовете на BNP Paribas Open, които както твърди са близки до тези на US Open, където на четвъртфиналите изигра петсетов двубой с Рафаел Надал.
Двамата тенисисти са се срещали четири път като имат разменени по две победи – Н2Н 2-2. И двете победи на твърди кортове са спечелени от Роджър Федерер.