post

Григор Димитров срещу Джордан Томпсън, Маями, 3-ти кръг

Днес, 25.03.2019 г. от 17 часа българско време в среща от трети кръг на ATP – SINGLES: Miami (USA), hard първата ни ракета ?? Григор Димитров излиза срещу ?? Джордан Томпсън. Двубоят е първи на Court 1.
Джордан Томпсън записа своята втора най-голяма победа в своята кариера и четвърта над топ 20 играч като отстрани четвъртфиналиста от ATP Indian Wells Карен Хачанов в два сета във втория кръг на Miami Open, 6-2 6-3. Неговият най-голям успех бе срещу №1 Andy Murray на ATP Queen’s Club (London) през 2017.
Като надделя в три сета над Камерън Нори и победи в два Карен Хачанов, Томпсън записа най-добрия си резултат на ATP Masters 1000. Той нямаше победа в основна схема на турнир от такова ниво до изминалата седмица на Indian Wells.
След като не успяваше да пренесе успехите от Challenger надпреварата в АТР тура в последните сезони, австралиецът най-после достигна два четвъртфинала през 2019 – Sydney и New York.

Играейки първият си мач от загубата на Australian Open от Тиафо, Григор Димитров се представи превъзходно срещу Фелисиано Лопес, губейки само четири гейма, 6-1 6-3.
Отпадане в трети кръг на Miami Open, е най-честото представяне на българския № 1, като това се е случвало в четири от предишните му появявания тук, включително и през миналата година 2018 срещу Жереми Шарди.
Григор Димитров в началото на 2018 година, достигна до № 3 в световната ранглиста, но различни физически проблеми белязаха остатъка от сезона му и в момента се смъкна до № 29 в ATP World Rankings.
Търсейки рестарт през 2019 г., българинът започна работа с бившия световен № 1 Андре Агаси и партньорството доведе до нелоши резултати – четвъртфинал в Бризбън и трети кръг на АО. Работата на Агаси с Новак Джокович не бе задоволителна и той също има да се доказва в новото си поприще.
Двамата тенисисти не са се срещали до този момент, но Григор Димитров е твърдият фаворит в мача.