post

Григор Димитров срещу Матео Беретини – Монте Карло , 1-ви кръг

Днес, 14.04. 2019 г. не преди 14 часа българско време първата ни ракета ?? Григор Димитров се изправя в двубой от първи кръг на ATP – SINGLES: Monte Carlo (Monaco), clay срещу ?? Матео Беретини. Двубоят е втори по ред на Court Rainer III.
Григор Димитров не успя да защити четвъртфинала на АО и финала на турнира в Ротердам и това го смъкна до № 29 в АТР ранглистата.
Българският № 1 участва за седми пореден път на турнира в Монте Карло, като от миналата година има да защитава точки от полуфинал, до който достигна , отстранявайки състезатели като Филип Колшрайбер и Давид Гофен. Това бе и най-доброто му постижение на този Masters 1000.
Последният път, на който Григор Димитров бе непоставен на турнира в Монте Карло, бе през 2016 г., когато победи Филип Крайнович в първи кръг и отстъпи на Жил Симон във втори. Той влиза в първи кръг със солидния резултат 5-1 на този етап от надпреварата.

С полуфинал от ATP Sofia и титла от Phoneix Challenger 2019, Матео Беретини прави дебют на Monte Carlo Masters през тази седмица. Това ще бъде и негов първи мач на клей. Италианецът има 11 победи през този сезон, но също така е отпадал 5 пъти още в първи кръг.
Беретини записа някои добри резултати на клей през втората половина на 2018 г., като първата си титла в Gstaad и четвъртфинал в Kitzbuhel през следващата седмица.
Въпреки че Григор Димитров е с по-голям опит на този етап от надпреварата, той не е изявен фаворит, заради физическите проблеми и липсата на достатъчно мачове през последните няколко месеца.
Двамата тенисисти не са се срещали до този момент.