post

Изабела Шиникова срещу Татяна Мариа – Рабат , 1-ви кръг

Днес, 29.04.2019 г. около 14.30 часа българско време Изабелла Шиникова ?? излиза в среща от първи кръг на турнира WTA – SINGLES: Rabat (Morocco), clay срещу ?? Татяна Мария. Двубоят е втори по ред на CENTRE COURT.

Татяна Мария ще участва за четвърти път в надпреварата от календара на WTA в Рабат, но за първи път от 2017 г., когато отстъпи на четвъртфиналите на Франческа Скиавоне ( загуба в три сета). Тя ще се опита да поправи статистиката си на клей от миналата година 2-4 и междувремено загуби в Чарлстън, втори кръг в двубой продължил два часа и 27 мин. от Мадисън Кийс.
Мария, която през миналата година записа 16 загуби в първи кръг, започна сезона значително по-добре. 31годишната тенисистка изработи някои престижни победи на хард, достигайки четвърти кръг в Маями, ( побеждавайки Слоун Стивънс, трета топ 10 победа), и два полуфинала на $125k в Zapopan и Newport Beach.
Изабелла Шиникова ще участва едва за пети път в основна схема на турнир на WTA, след като получи ” уайлд кард” от организаторите в Рабат. Бившата № 133 е записала само една победа от четирите си предишни участия в първи кръг – в Букурещ, където отстрани Катерина Козлова, тръгвайки от квалификациите преди около три години.

Шиникова пристигна от Щутгарт с една победа в квалификациите над бившата финалистка на Уимбълдън Забине Лизицки като отрази четири мачпойнта, но взе само три гейма във втори кръг на пресявките на Вера Звонарьова. Двубоят ѝ с рускинята бе първи с тенисистка от топ 100 от две години насам и десета като цяло (1-9).
Двете тенисистки са се срещали само веднъж на $25k Essen, Германия преди пет години. Местната фаворитка Татяна Мария победи в първи кръг 6-3 6-2.