post

Григор Димитров срещу Тейлър Фриц – Мадрид , 1-ви кръг

Днес, 06.05.2019 г. не преди 17 часа българско време първата ни ракета при мъжете ?? Григор Димитров излиза в двубой от първи кръг на ATP – SINGLES: Madrid (Spain), clay срещу ?? Тейлър Фриц.
Срещата е трета по ред на Arantxa Sanchez корт.
Григор Димитров, който бе № 3 в началото на 2018 г., е на път да напусне топ 50 и отчаяно се нуждае от добри резултати, за да възвърне увереността и самочувствието си. Най-добрият българин е спечелил поне един мач на турнирите, в които е участвал през 2019 г., но не успя да постигне повече от четвъртфинал в Бризбън на откриващия турнир през този сезон.

Бивш четвъртфиналист в Мадрид, Григор Димитров бе поставен под № 3 през миналата година и като такъв не игра първи кръг, а във втори загуби от Милош Раонич. През тази година няма да има тази привилегия и ще трябва да започне от началото ( 4-1 в мачовете от първи кръг в Мадрид).

Тейлър Фриц преодоля талантливия Николас Кун и опитния Мариус Копил в два сета, за да се класира за първи път в своята кариера за основна схема на Madrid Masters. Два пъти е участвал в пресявките тук, през 2016 и 2018 г., но и двата пъти не е успявал да ги премине.
Отчитайки липсата на опит на американеца на клей (25/21 в кариерата му), особено на европейски клей, последните няколко седмици бяха доста добри за него, като записа някои отлични победи над Джо Вилфред Цонга ( след отказване на французина) и Диего Шварцман. Като цяло е 5/4 на клей през този сезон, като и петте му победи са в два сета.
Двамата тенисисти не са се срещали до този момент, като Григор Димитров е фаворит за спечелване на мача.