post

Изабела Шиникова срещу Мария Сакари – Рабат , 2-ри кръг

Днес, 01.05.2019 г. около 14.30 часа българско време Isabella Shinikova ?? излиза в среща от втори кръг на турнира WTA – SINGLES: Rabat (Morocco), clay срещу ?? Мария Саккари. Двубоят е втори по ред на CENTRE COURT.

Мария Саккари започна с чудесна победа, като отстрани победителката от 2018 Moscow River Cup Олга Данилович 6-0 6-2, за 64 минути, в откриващия двубой при дебютното си участие на Moroccan Grand Prix. Тя пристигна в Рабат свежа, с противоречиви резултати от последните си два турнира на клей: четвъртфинал в Чарлстън ( загуба от Бертенс) и в първи кръг загуба от Кудерметова в Истанбул.
Саккари записа последователни победи само шест пъти за последните 12 месеца, една от които бе на първият ѝ финал в WTA, при първото ѝ участие на турнира в Сан Хосе ( загуба от Бузарнеску). С най-добър ранкинг от № 29 в WTA ранглистата, гъркинята излезе от топ 50 след лошо начало през първите три месеца на 2018 г. – спечели само три мача при шест отпадания.

Участващата с ” уайлд кард” Изабелла Шиникова изненада лошо сервиращата № 60 в света Татяна Мария, 6-4 6-2, за 64 минути игра, записвайки най-големия си успех спрямо ранкинга в кариерата си. Предишният успех бе преди три години в Букурещ срещу тогавашната № 95 Катерина Козлова, който е и единствения такъв на българката в основна схема на турнир от WTA.
27годишната Шиникова, чийто най-добър ранкинг е № 133 през февруари 2017, тренира в академията на Жустин Енен. Тя пристигна в Рабат с окуражаваща победа на квалификациите в Щутгарт срещу бившата финалистка на Уимбълдън – Забине Лизицки , 3-6 6-3 7-6, след като спаси четири мачбола.

Двете тенисистки са се срещали два пъти на фючърси. В $10k Thessaloniki, Greece, през 2010 г., Шиникова победи 15годишната Саккари, но загуби на $25k Bad Saulgau, Germany, пет години по-късно 6-4 7-5.