post

Матео Беретини срещу Диего Шварцман – Wimbledon 2019 , 3- ти кръг

Днес, 6.07. 2019 г. около 14.30 часа българско време в среща от трети кръг на ATP – SINGLES Wimbledon (United Kingdom), grass един срещу друг се изправят 🇮🇹 Матео Беретини и 🇦🇷 Диего Шварцман. Двубоят е втори по ред на корт 18.

Матео Беретини сложи край на кариерата на Маркос Багдатис на Wimbledon във втори кръг в четвъртък, като го победи в три сета. Италианецът се представи отлично на сервис, като наниза 16 аса, спечели 85 % от точките си на първи сервис и предостави само една възможност за пробив на свое подаване, 6-1 7-6 6-3.
Това бе 10 победа на италианеца на трева от 11 изиграни мача. Тази впечатляваща серия му донесе и неговата трета титла и първа на тази настилка в ATP World Tour – ATP Stuttgart ( без загубен сет в пет мача ) последвана от полуфинал в Хале.
С победата си над Маркос Багдатис, Матео Беретини прескочи последователно отпадане във втори кръг на шлем, отстъпи в тази фаза на French Open 2019, както и на Wimbledon 2018. Още една победа му трябва, за да запише най-добрия си резултат на турнир от Голям шлем, като предишното му достигане до трети кръг бе на French Open 2018, където отстъпи на Доминик Тийм.

Едва няколко тенисисти са печелили повече от 10 мача на трева през тази година и Диего Шварцман отстрани единия от тях във втори кръг – 6-0 6-3 7-5 срещу Доминик Кьопфер. Сега се изправя срещу Матео Беретини, също един от постигналите над 10 победи на тази настилка в последните 40 дни.
Аржентинският № 2 бе спечелил само един мач на трева през неговата кариера до 2019 г., но през този сезон на зелено има вече шест победи, включително четвъртфинал в Лондон миналия месец и две победи над Фабио Фонини и Карен Хачанов на Boodles Tennis Challenge (exhibition).

Диего Шварцман води с 1-0 в преките сблъсъци между двамата тенисисти, но ще му бъде трудно да продължи тази победна серия срещу намиращия се във форма Матео Беретини и то на трева.
Двубоят може да не попадне в прякото излъчване по Евроспорт 2, но може да наблюдавате онлайн ТУК