post

Григор Димитров срещу Гидо Пела – Los Cabos , 2-ри кръг

На 01.08.2019 г. около 4.30 часа българско време в двубой от втори кръг на турнира ATP – SINGLES Los Cabos (Mexico), hard първата ни ракета 🇧🇬 Григор Димитров се изправя срещу 🇦🇷 Гидо Пела.

Срещата е втора по ред на Centre Court.

Григор Димитров постигна първа победа след четири поредни загуби, която не дойде лесно. Въпреки 12те двойни грешки, които българинът направи за три сета, той успя да приключи мача със стил и се наложи 7-6 (4) 4-6 7-6 (5) над Стийв Джонсън. Бившият световен № 3 се нуждаеше отчаяно от този успех, за да добие увереност и самочувствие в играта си.
Проблемите на Григор Димитров се бяха задълбочили, след като претърпя една от най-тежките си загуби в последните години на старта на турнира ATP Atlanta през изминалата седмица 5-7 4-6 от квалификанта Кевин Кинг, която бе и първа такава победа за американеца в основна схема на турнир от АТР.
Преди да пристигне в Атланта, българският № 1 записа и трудна за преглъщане загуба от Корентин Муте на старта на Уимбълдън. Той водеше с два сета и пробив, като допусна обрат и загуби от абсолютно неопитния французин в пет сета.
Турнирът в Лос Кабос е дебютен за Григор Димитров, но пък се е състезавал три път в Акапулко, където има отлични резултати, като е печелил титлата, а при последното си участие през 2016 г. достигна до четвъртфинал.

Световният № 24 Гидо Пела трябваше да внесе промени в своя график след Уимбълдън, където достигна своя първи четвъртфинал на Grand Slam. Той се оттегли от Umag и Gstaad, отхвърляйки любимия си клей сезон и прие „уайлд кард“ за турнира Los Cabos.
Както и Григор Димитров, Гидо Пела дебютира в Лос Кабос и като един от четиримата поставени е основен фаворит за спечелван на титлата, особено след отличната игра, която показа на Уимбълдън. Преди година на All England Club той отстрани Марин Чилич, а тази година отиде по-далеч като победи Мариуш Копил, Андреас Сепи, миналогодишния финалист Кевин Андерсън и друг предишен финалист Милош Раонич, за да запише най-добрия си резултат на турнир от Шлем на 29годишна възраст.
Гидо Пела си взе по-дълга почивка, за да се подготви за сезона на твърди кортове в Америка, като пред него се открива отлична възможност да напредне още в ранглистата с оглед на това, че има само 210 точки за защита до края на годината.

Двамата тенисисти са 1-1 в преките сблъсъци помежду си, като и двата двубоя са на твърди кортове и на американска земя. Григор Димитров победи 7-6 (1) 6-4 на турнира във Вашингтон през 2015 г., а Гидо Пела взе реванш в Маями 6-3 7-6 (4) през 2017 г.