post

Симона Халеп срещу Кори Гоф – Wimbledon 2019 , 4- ти кръг

Днес, 08.07.2019 г. около 16.30 часа българско време в среща от осминафиналите на WTA – SINGLES Wimbledon (United Kingdom), grass една срещу друга се изправят 🇷🇴 Симона Халеп и 🇺🇸 Кори Гоф. Двубоят е втори поред на №1 Court.

Симона Халеп влезе по-бавно в двубоя с бившата световна № 1 Виктория Азаренка, изоставайки с пробив в първия сет. Белорускинята, обаче, започна бързо да прави непредизвикани грешки – 33 срещу 9 на румънката – и Халеп се поздрави резонно с победата 6-3, 6-1 за час и 6 минути игра.
Симона Халеп е 3-0 в четвъртия кръг на Уимбълдън – 12-3 в турнирите от Голям шлем – като е достигала полуфинал през 2014 и четвъртфинал през 2016-17 г. С победите си над Саснович и Бузарнеско през изминалата седмица, 27годишната тенисистка достигна до 20 победи на SW19 (20-8), като само на Ролан Гарос е с по-добра статистика 28-9.
Седмата поставена има 32 победи през този сезон досега (32-10), но все още няма титла. Тъй като днес ще се изправи срещу тийнейджърка, трябва да се отбележи, че в два от трите си мача срещу такива тенисистки претърпя загуби – от Вондрушова в Рим и Анисимова на Ролан Гарос.

Феноменалното представяне на Кори Гоф, или както я наричат Коко, продължава на All England Club, след като оцеля в двубоя си срещу Полона Херцог на Централния корт. Не беше губила сет в последните си пет мача, но се наложи да спасява два мачбола, за да триумфира над 28годишната тенисистка 3-6, 7-6, 7-5, за за два часа и 47 минути игра.
Гоф, четвъртфиналистка на юношеския Уимбълдън през миналата година, започна участието си тук с ” уайлд кард” за квалификациите. Тя отстрани Минен, Иваненко и Болсова в Roehampton, като победата над последната бе първата ѝ над тенисистка от топ 100, за да се поздрави с впечатляващия успех над петкратната шампионка Винъс Уилиямс в първи кръг.
Бившата юношеска № 1 e първата тенисистка достигнала до четвърти кръг на AELTC преди 16-я си рожден ден, от 1996 г. насам, когато това стори Мартина Хингис. Сега ще се опита да стане и едва седмата квалификантка достигнала четвъртфиналите – за последно това направи Кая Канепи преди девет години.

Двете тенисистки не са се срещали до този момент, но Симона Халеп влиза като фаворитка в мача.