post

Симона Халеп срещу Виктория Азаренка – Wimbledon 2019 , 3-ти кръг

Днес, 05.07. 2019 г. около 17 часа българско време в среща от трети кръг на WTA – SINGLES Wimbledon (United Kingdom), grass една срещу друга се изправят Симона Халеп ?? и Виктория Азаренка ?? Двубоят е втори по ред на Centre Court.

Симона Халеп трябваше да изиграе трети сет срещу сънародничката си Михаела Бузарнеску след като водеше със сет, но завърши мача преди втория час, 6-3, 4-6, 6-2. Тя ще се опита да достигне до втората седмица на Шлем за 16 път, четвърти на SW19; беше полуфиналистка през 2014 и четвъртфиналистка през 2016-17 г.
Халеп, която е спечелила една тила на трева през своята кариера (2013 ‘s-Hertogenbosch), достигна до четвъртфиналите в Eastbourne, единственият ѝ подгряващ турнир преди Уимбълдън. За сега има 31 победи през сезона, но не е печелила титла от миналия август – загуби финалите в Доха и Мадрид тази година.

Виктория Азараенка, също бивша полуфиналистка тук, се радваше на невероятна сряда! След като загуби първите два гейма от двубоя си от втори кръг срещу Айла Томлянович, тя записа 12 поредни победни гейма 6-2, 6-0, последвани от победа на двойки в първи кръг 6-0, 6-1 ( заедно с Барти).
Двукратната шампионка от Australian Open започна да показва най-доброто от играта си през този сезон, достигайки до финал като майка на Monterrey и побеждавайки три от десет топтенисистки (3-6). Последните ѝ две участия в шлемове завършиха разочароващо, губейки от Лаура Зигемунд в Мелбърн и Наоми Осака в Париж, след като имаше преднина и в двата мача.

Симона Халеп спечели последните две срещи помежду им, за да изравни резултата на 2-2 в преките сблъсъци, побеждавайки на четвъртфинал на 2015 US Open (6-3, 4-6, 6-4) и през 2017 на Уимбълдън в два сета (7-6, 6-2). Втората победа бе след завръщането на Азаренка от майчинство.
Очаква ни много оспорван двубой, който може да наблюдавате пряко по Евроспорт 2, както и онлайн ТУК .