post

Григор Димитров срещу Борна Чорич – US Open 2019 , R2

На 29.08. от около 04 българско време първата ни ракета при мъжете Григор Димитров излиза в среща от втори кръг на ЮС Оупън срещу Борна Чорич.

Двубоят е втори по ред във вечерната сесия на корт Louis Armstrong Stadium

Григор Димитров постигна важна победа на старта на ЮС Оупън срещу италианския ветеран Андреас Сепи, 6-1 6-7 (2) 6-4 6-3 за два часа и 42 минути и така избегна втора последователна загуба в първи кръг на надпреварата. Той спечели 68 % от точките на първи сервис и 44 % от тези на втори и реализира 7 от 21 точки за пробив. Започвайки да възвръща формата си, която го изстреля до № 3 в АТР ранглистата преди две години, българинът спечели своята първа победа на US Open от 2017 г. насам.

Бившият световен № 3 ще трябва да подобри още играта си, за да преодолее и втори кръг на ЮС Оупън. Два пъти е бил спиран на това ниво от надпреварата, през 2015 и 2107 г. от Михаил Кукушкин в пет сета, 3-6 6-7 (2) 6-2 6-4 4-6 и от Андрей Рубльов, 5-7 6-7 (3) 3-6.

Борна Чорич започна с убедителна победа в три сета, 7-6(7), 6-3, 6-0 над руския квалификант Евгений Донской за час и 54 минути. Подготовката му за ЮС Оупън, обаче, бе далеч от идеалната като не успя да запише и две победи в подготвителните турнири в Северна Америка. Всъщност хърватинът постигна само една победа от четири мача, откакто се отказа в четвъртфинала на АТР Хале по време на сезона на трева.

Световният № 12 Борна Чорич не изглежда много убедително в представянето си през 2019 г., но все пак достигна до шест четвъртфинала в тура. Това, както и лошата форма на другия хърватин Марин Чилич го направи тенисист № 1 на Хърватска.
Борна Чорич, който достигна поне до трети кръг на АО и Ролан Гарос по-рано през сезона ( пропусна Уимбълдън заради контузия) има да защитава осминафинал на ЮС Оупън сега. Само веднъж хърватинът е напускал надпреварата в Ню Йорк във втори кръг, при първото си участие тук през 2014 г., когато загуби от Виктор Естрела Бургос 6-7 (2) 6-4 4-6 2-6.

Двамата тенисисти не са се срещали до този момент, но изиграха един мач заедно по двойки на АТР Мастърса в Рим през тази година, като загубиха на старта от Лука Пуй/Франсис Тиафо.