post

Григор Димитров срещу Стан Вавринка – Roger’s Cup , 1-ви кръг

На 5.08.2019 г. от около 23:30 ч българско време в първи кръг на турнира Roger’s Cup ATP Singles Montreal (Canada), hard един срещу друг се изправят 🇧🇬 Григор Димитров и 🇨🇭 Стан Вавринка. Двубоят е трети по ред на корт “Banque Nationale”

След ранното отпадане във втори кръг на Уимбълдън от Райли Опелка, Стан Вавринка все още е оптимист за бъдещето. Той е спечелил три титли от Голям шлем и винаги е предизвиквал с играта си „ голямата четворка“ – Роджър Федерер, Рафаел Надал, Новак Джокович и Анди Мъри, преди да получи проблема с коляното през 2017 г. Той така и не успява да достигне предишното ниво след завръщането си и резонно отпадна от високия американец на Уимбълдън, след като водеше с 2-1 сета, 5-7 6-3 6-4 4-6 6-8.
През миналата година, когато надпреварата за Rogers Cup при мъжете се проведе в Торонто, Стан Вавринка стигна до четвъртфиналите, където отстъпи на Рафаел Надал 5-7 6-7 (4) като показа страхотен тенис. 2017 г. в Монреал, швейцарецът бе № 4 в световната ранглиста, но бе принуден да се оттегли от надпревара заради контузията, която го извади за дълго време от тура. Най-доброто постижение на бившия световен № 3 на Rogers Cup дойде в Торонто през 2016 г., когато отстъпи на полуфиналите на Кей Нишикори, 6-7 (6) 1-6. В Монреал е достигал четвъртфинал през далечната 2011 г.

Григор Димитров записа своята първа победа в тура от Ролан Гарос насам в първи кръг на ATP Los Cabos, когато победи Стийв Джонсън. Българинът започна зле срещата, но успя да намери верния път и постигна победа в три сета, 7-6 4-6 7-6. Във втори кръг, обаче, той показа отново обичайните слабости и напусна надпреварата в Мексико със загуба от втория поставен Гидо Пеля, 4-6 2-6.
Григор Димитров, който достигна четвъртфинал на Rogers Cup през миналата година и с това изравни най-доброто си постижение на турнира ( загуба от Кевин Андерсън, 2-6 2-6) отчаяно се нуждае от победа, за да възвърне самочувствието си. И двата четвъртфинала са постигнати, когато надпреварата бе в Торонто. В Монреал най-добрият резултат на българина е трети кръг през 2017 г., когато отстъпи на Робин Хаасе в три сета, 6-7 (3) 6-4 1-6.
Бившият световен № 3 добави наскоро Радек Щепанек ( заедно с Андре Агаси) в екипа си, но резултатите все още не идват и той е № 57 в последната ATP World Rankings, като при загуба тук има вероятност да излезе от първите 70.

Двамата тенисисти са се срещали девет пъти помежду си като Стан Вавринка води 5-4 в преките сблъсъци. Последните три мача са в полза на швейцареца, като и трите загуби дойдоха на турнири от Голям шлем. Вавринка води и 2-1 в двубоите на твърди кортове на открито.