post

Виктория Томова срещу Михаела Бузарнеску – Hiroshima Open , R1

На 10.09.2019 г. от 5.30 часа българско време първата ни ракета при дамите Виктория Томова излиза в среща от първи кръг на турнира WTA – SINGLES Hiroshima (Japan), hard срещу Михаела Бузарнеску.

Двубоят е първи по ред на Court 2.

Михаела Бузарнеску продължава без почивка, след като приключи североамериканското си турне 2-5 и със загуба в първи кръг от Андреа Петкович на Flushing Meadows. Румънката, ранкирана под № 20 по същото време през миналата година, записа 11-30 ( победи-загуби), откакто получи контузия на глезена на 2018 Montreal.
Бузарнеску, която постигна първата си победа в основна схема на турнир от WTA на 29 години, преди две години, сега е извън топ 100. Тя ще се опита да постигне едва десета победа за годината. Нейният резултат срещу опонентки извън топ 100 е все още похвален 18-2 през сезон 2018-19.

Виктория Томова се пребори от сет и пробив изоставане с японката Майо Хиби във финалния квалификационен кръг, влизайки в основна схема на турнир от WTA за седми път в своята кариера и трети през настоящата. Тя е 5-6 ( победи – загуби) на това ниво, но 0-2 за сезона, загуба от Родина в Будапеща и от Кристина Плишкова в Бирмингам.
Преди да пристигне в Хирошима, Томова не бе записвала победа на твърди кортове на открито от януари. 24годишната българка, която постигна най-високия си ранкинг през юли 2018 г. № 128, завоюва най-големите си успехи за сезона преди няколко седмици на клей, титла на W80 Biarritz и четвъртфинал на W60 Prague.

Бузарнеску е печелила и двата предишни мача, които бяха на ниво ITF в два сета. През октомври 2011 година победи 16годишната Виктория Томова в Добрич, а през юни 2017 г. повтори успеха си в Измир, Турция.