post

2019 TENNIS EUROPE JUNIOR MASTER

От 4-ти до 6-ти октомври ще се проведат Мастърс турнирите в Реджо Калабрия (Италия). В надпреварите ще вземат участие осемте най-добри при юношите и девойките до 14 и до 16 годишна възраст. България има двама представители в това престижно състезание Владимир Попов (ТК “Стоянстрой”, гр.Пловдив) до 16 г. и Илиян Радулов (ТК “Тракия СКЛАТ”, гр.Пловдив) до 14 г. Родните ни таланти ще премерят сили с найдобрите осем в Европа. Национален треньор на българите за състезанието е Христо Боянов.
България има двама представители на финалите, колкото имат и домакините от Италия. Пред нас са само Хърватия с петима състезатели, Словакия, Литва, Украйна и Русия с по трима.

При юношите до 16 г. Владимир Попов влиза с четвърти резултат. През тази година той има 23 победи и 10 загуби. Попов триумфира с титлите на сингъл и по двойки на турнир до 16 г. от втора категория на Тенис Европа в Белгия. Владимир спечели и второ място на турнира до 16 г. от втора категория на Тенис Европа в Куртя де Арджеш (Румъния).
При юношите до 14 г. Илиян Радулов се класира седми по ранкинг за финалите. През тази година той има 36 победи и 12 загуби. Радулов спечели две титли на сингъл в турнири на Тенис Европа. Илиян Радулов стана двоен шампион на надпреварата от втора категория „Elia Cup” на кортовете на ТК „Левски” в София. Той спечели и титлата на турнира от трета категория на Тенис Европа до 14 г. в Улцин (Черна гора). Игра на още три финала в турнири от Тенис Европа, а освен това има три титли по двойки.
Радулов беше част от националите на България до 14 г. (юноши), които спечелиха пето място на световното първенство в Простейов (Чехия). Илиян беше и част от отборите до 14 г. на ITF и Тенис Европа.

1.Как започна всичко с любимата игра – тениса?

ВП: Започнах на 8 години при Радомир Тонев. Първоначално тренирах 1 път седмично. След като спечелих първия си турнир до 10 години, започнах да тренирам по-професионално при Веселин Петков.

ИР: При мен тениса е наследствен спорт, моят дядо беше любител на тениса, а вуйчо ми е треньор, нямаше как да тренирам друг спорт.

2.Как се справяш с училище?

ВП: Ходя редовно на училище и винаги то ми е било приоритет.

ИР: Не съм пълен отличник, но мисля, че се справям добре.

3.Кои са твоите хобита извън тениса и трудно ли ги съчетаваш с усилените тренировки?

ВП: Нямам много хобита, защото просто не ми остава много време покрай тениса.

ИР: Обичам да играя тенис на маса, на плейстейшън, но най-много обичам да ходя на кино с приятели. Да трудно е, общо взето само неделя имам време за забавления.

4.Следиш ли турнирите от АТР и Голям шлем?

ВП: От скоро гледам да не следя много големите турнири, защото смятам, че това ми вреди на играта.

ИР: Да, с голям интерес

5.Ако да, стилът на кой тенисист ти допада най-много?

ВП: Любимият ми тенисист винаги е бил Ник Кириос.

ИР: Естествено Федерер.

6. А като поведение на корта на кой от тенис играчите искаш да приличаш?

ВП: Не обичам да копирам никого на корта.

ИР: Пак на Федерер, той е пример за подражание.