post

Григор Димитров срещу Матео Беретини – Виена , R2

На 23.10.2019 г. , не преди 18:30 часа българско време първата ни ракета при мъжете Григор Димитров излиза в среща от втори кръг на турнира ATP – SINGLES Vienna (Austria), hard (indoor) срещу третия поставен Матео Беретини.

Двубоят е четвърти по ред на Централния корт.

Григор Димитров преодоля първи кръг на Erste Bank Open от втория опит и така записа победа № 300 в АТР тура и четвърта такава над Дамир Джумхур, 6-3 7-5. Българинът водеше играта през цялото време и въпреки някои спадове, успя да затвори мача в два сета за час и 35 минути. Ако първият му сервис работеше по-надеждно (само 45% успеваемост), то той вероятно щеше да се нуждае от по-малко усилия, за да елиминира агресивния и непредсказуем в този двубой Джумхур.
Бившият световен № 3 е 20/19 (победи/загуби) през този сезон, 1-1 на твърди кортове на закрито, като най-добрият му резултат бе достигането до полуфиналите на US Open. Въпреки колебливия му сезон, този успех го върна в топ 30 на АТР ранглистата, но Григор Димитров така и не успя да надгради започнатото на Азиатското турне, където спечели само един мач (1/2). Сега му се отдава възможност да завърши сезона позитивно на европейските кортове на закрито, където българския № 1 се чувства отлично.

Матео Беретини направи своя дебют на ATP Vienna, след като постигна най-добрия резултат в своята кариера на Masters 1000 в Шанхай през миналия месец, побеждавайки играчи като Доминик Тийм и Роберто Батиста-Агут и достигайки полуфиналите в надпреварата. Италианецът остана непобеден в първи кръг на твърди кортове на закрито (4-0), като направи обрат от сет пасив срещу Кайл Едмънд, 3-6 6-3 6-4. Той измъкна успеха въпреки травма, която получи в първата част. При 4-2 той изкълчи глезена си и трябваше да получава помощ от медицинските лица, но въпреки това реши да продължи да играе. Беретини все още се бори за място на финалите в Лондон.
Италианският № 1 спечели повече от 40 мача през последните месеци и се радваше на голям успех със спечелването на 2 АТР титли – в Будапеща и Щутгарт и с достигането на най-добрия си резултат на Голям шлем в Ню Йорк – полуфинал.

Двамата тенисисти са се срещали веднъж през тази година в Монте Карло на клей, където Григор Димитров постигна категорична победа в два сета 7-5 6-4.