post

Григор Димитров срещу Рафаел Надал – Acapulco 2020 , Полуфинал

На 29.02.2020 г. не преди 6 часа българско време първата ни ракета при мъжете Григор Димитров излиза в среща от полуфиналите на турнира ATP – SINGLES Acapulco (Mexico), hard срещу Рафаел Надал.

Двубоят е четвърти по ред на корт Estadio.

Григор Димитров беше много близо да отстъпи в мача срещу Адриан Манарино във втори кръг на ATP Acapulco в сряда. След като позволи на французина да се завърне от гейм изоставане в първия сет и да го вземе в тайбрек, българинът успя да загуби и преднина от два брейка в третия сет, но спаси по-късно два мачбола, за да затвори мача отново в тайбрек, , 6-7 6-2 7-6. На четвъртфиналния си двубой срещу Стан Вавринка бившият световен № 3 не показа и помен от колебливата си игра през първите два кръга в надпреварата и постигна категоричен успех в два сета, 6-4 6-4 като прекъсна серия от пет поредни загуби срещу швейцареца.

Това ще бъде втори полуфинал за Григор Димитров в Акапулко. През 2014 г. той победи на тази фаза от надпреварата Анди Мъриq 4-6 7-6 7-6 , за да се поздрави с титлата ден по-късно.

Топпоставеният Рафаел Надал за втори път в рамките на 30 дни, загуби подаването си, сервирайки за мача, но бързо се възстанови и победи в два сета Миомир Кецманович, 6-2 7-5 във втори кръг на АТР Акапулко. На четвъртфиналите испанският № 1 бе повече от категоричен срещу Сунву Куон, 6-2 6-1.

Световният № 2 не изглеждаше особено убедителен на старта на сезон 2020, като загуби от Давид Гофен и Новак Джокович на ATP Cup и бе надигран през по-голямата част на мача си с Алекс Де Минор. Въпреки всичко той е изиграл 14 мача от началото на годината и е спечелил 11 от тях.

Двамата тенисисти са се срещали 13 пъти, като Рафаел Надал води 12-1 в преките сблъсъци и е в поредица от пет поредни победи.

Двубоя може да наблюдавате по Макс спорт 1, както и на безплатните линкове .