post

Григор Димитров срещу Стан Вавринка – Acapulco , Четвъртфинал

На 28.02.2020 г. около 4.30 часа българско време първата ни ракета при мъжете Григор Димитров излиза в среща от четвъртфиналите на турнира ATP – SINGLES Acapulco (Mexico), hard срещу Стан Вавринка.

Двубоят е трети по ред на корт Estadio.

Григор Димитров продължава с чудесното си представяне на турнира ATP Acapulco като достигна до първи четвъртфинал за сезона тук в Мексико, след като спаси два мачбола при победата си над Адриан Манарино, 6-7 (8) 6-2 7-6 (2). В първи кръг българският № 1 преодоля неубедителния Дамир Джумхур в два сета, като спечели 92% от точките на първи сервиз и проби босненеца четири пъти в мача, 6-3 6-3.
Григор Димитров най-после успя да победи в два последователни двубоя в турнир през този сезон. Бившият световен № 3 се завърна на победната права във втората половина на сезон 2019 и започна окуражаващо 2020 на ATP Cup с две победи, но през следващите седмици се представи доста неубедително.
Сега в Акапулко Григор Димитров ще има възможност да натрупа увереност и самочувствие с оглед на чудесните си резултати на този турнир – четвъртфинал при последното си участие през 2016 г. и титла през 2014 г.

Стан Вавринка изнесе един от най-добрите си спектакли при победата си в първи кръг на ATP Acapulco над талантливия Франсис Тиафо. Наниза 35 аса, спечели 90 % от точките си на първи сервис и за 2 часа и 47 минути успя да затвори мача в три сета, , 6-3 6-7 7-6. Във втори кръг се изправи срещу намиращия се в отлична форма Педро Мартинез, но на клей, докато при твърдите кортове испанецът не успя да затрудни швейцареца, 6-4 6-4.
Стан Вавринка, който се представя доста под нивото си след завръщането от контузия през 2018 г., започна чудесно 2020 г. с полуфинал на турнира в Доха и четвъртфинал на АО, като по пътя си отстрани тенисисти като Джон Иснър и Даниил Медведев.
През миналата година Стан Вавринка достигна до четвъртфиналите в Акапулко, където отстъпи на Ник Кириос, 5-7 7-6 6-4.

Двамата тенисисти са се срещали 11 пъти помежду си, като Стан Вавринка води 7-4 в преките сблъсъци. Швейцарецът е спечелил в петте мача, изиграни през последните две години.