post

Цветана Пиронкова срещу Ализе Корне , US OPEN 2020 , R4

На 07.09.2020 г. от около 21 ч българско време в среща от четвърти кръг на US Open една срещу друга се изправят Цветана Пиронкова и Ализе Корне!

Двубоят втори по ред на корт LOUIS ARMSTRONG

Цветана Пиронкова продължава  в четвърти кръг на US Open без да загуби и сет, след като победи категорично Дона Векич, 6-4 6-1 за час и шест минути игра. В предишния кръг пловдивчанката се разправи и с бившата световна № 1 Гарбине Мугуруса, 7-5 6-3, като не ѝ даде никакъв шанс въпреки че изигра едва втория си мач от Wimbledon 2017.

Цветана Пиронкова, в момента без ранкинг, но бивша световна № 31, напусна тура, за да излезе в майчинство, след като роди сина си Александър през март 2018 г. По-рано през сезона тя обяви завръщането си в тениса, но събитието бе отложено заради пандемията. Последното участие на българката във втората седмица на турнир от Голям Шлем бе в Париж 2016 г.

С победата си над Векич в съботния ден Цветана Пиронкова изравни най-добрия си резултат в Ню Йорк, когато през 2012 достигна до четвърти кръг, губейки там от Ана Иванович.

Ализе Корне трябваше да изиграе два трисетови мача, преди срещата си в трети кръг с Мадисън Кийс, печелейки, 7-6 (4) 3-2 Ret. Французойката достига за първи път в своята кариера до четвърти кръг в Ню Йорк, след като американската се отказа заради контузия.

Ализе Корне никога не е играла във втората седмица на Flushing Meadows, въпреки четирите си опита през годините (2007-08, 2013-14). Всъщност на този етап от надпреварата нейните резултати на са особено добри (4-13), като е преминавала в четвърти кръг на АО 2009, Уимбълдън 2014 и два пъти на домашния турнир в Париж – 2015 и 2017.

Двете тенисистки са се срещали два пъти като имат по една разменена победа. Цветана Пиронкова постигна успех в два сета в Щутгарт 2008, 6-2 6-1, а Ализе Корне победи на Индиън Уелс 2011, 7-5 3-6 6-2.

Двубоя може да наблюдавате по Евроспорт, ако попадне в прякото излъчване на телевизията или онлайн тук ( Eurosport 1 online HD на Линк10 )