post

Цветана Пиронкова срещу Серина Уилямс , US OPEN 2020 , Четвъртфинал

На 09.09.2020 г. от 19 ч българско време в среща от четвъртфиналите на US Open Цветана Пиронкова излиза срещу Серина Уилямс.

Двубоят е първи на корт ARTHUR ASHE STADIUM

Цветана Пиронкова се превърна в една от приказните героини на US Open! Играейки първия си турнир като майка от Уимбълдън 2017 без да има ранкинг, тя постигна три двусетови победи, включително над две от поставените тенисистки – — Векич, 6-4, 6-1, и Мугуруса, 7-5, 6-3, за да запише най-доброто си постижение в Ню Йорк – четвъртфинал – след като победи в една здрава битка Ализе Корне, 6-4 6-7 (5) 6-3.Победата над финалистката от АО2020 – Гарбине Мугуруса бе нейната първа над тенисистка от топ 20 от четири години насам, а победата над Дона Векич ѝ донесе шесто участие на осминафинал на турнир от Голям шлем и първо от Ролан Гарос 2016 насам. Полуфиналистката от Уимбълдън 2010 загуби от Ана Иванович в четвърти кръг в Ню Йорк през 2012 г., 6-0 6-4, който до тази година бе ѝ най-добрия ѝ резултат на Flashing Meadows. През 2020 г. Цветана Пиронкова за първи път достига до четвъртфинал на US Open.

Шесткратната шампионка Серина Уилямс изигра тежък мач срещу най-добрата гръцка тенисистка Мария Сакари, но постигна сладък реванш в три сета за загубата си по-рано през годината на турнира „ Синсинати“, 6-3 6-7 (6) 6-3. В трети кръг тя се справи с шампионката от 2017 Слоун Стивънс като направи 13 непредизвикани грешки в първия сет, но постепенно усъвършенстваше играта си, за да завърши само с десет непредизвикани за последващите два сета, комбинирани със завръщане за 2-6 6-2 6-2.Вече седми път на Серина Уилямс се налага да играе трети сет в мачовете си, след подновяване на тениса, прекъснат заради пандемията от коронавирус. Въпреки това 38-годишната тенисистка записа двусетови победи в първата седмица над Ан и Гаспарян и не допусна загуба в първата седмица на US Open, (последната такава бе през далечната 1998). Серина Уилямс, която бе финалистка в последните две издания на US Open, има впечатляваща статистика от 16-2 във фаза осминафинали тук, като е губила само от сестра си Винъс 2005 и Моресмо 2006. Тя е играла на четвъртфинали в пет от нейните осем предишни шлемове, откакто стана майка.

Двете тенисистки са се срещали четири пъти, като Серина Уилямс води категорично 4-0 в преките сблъсъци. Последният двубой между двете бе в Синсинати 2015, завършил 7-5 6-3 за американката.Мача може да наблюдавате пряко по Евроспорт, както онлайн и тук