post

Григор Димитров срещу Дан Еванс , Erste Bank Open 2020 , Четвъртфинал

На 30.10.2020 г. около 21 часа българско време първата ни ракета при мъжете Григор Димитров излиза в среща от четвъртфиналите на турнира АТР Виена 500 срещу Дан Еванс. Двубоят е четвърти, последен по ред, на Централния корт.

Григор Димитров записа две от най-големите си победа през сезона, побеждавайки последователно Карен Хачанов, 7-6 (6) 6-3 и Стефанос Циципас, 6-7 (5) 6-4 6-3. Победата над гръцкия тенисист е първа за българина над топ 10 играч за 2020г.

Бившият световен № 3 се радваше на големи успехи на твърди кортове на закрито, но така и не успяваше досега да достигне до четвъртфиналите във Виена. Така, за първи път, Григор Димитров достигна до този етап от надпреварата.

Въпреки че бе далеч от най-доброто си ниво през 2020 г. , българският № 1 успя да запише два полуфинала – в началото на годината на турнира в Акапулко и през миналата седмица в Антверпен.

Дан Еванс достигна до своя трети ATP 500 четвъртфинал за годината в австрийската столица, като в първи кръг Аляж Бедене се оттегли от мача в заключителната част на втория сет, 6-3 4-5 Ret., а във втори кръг победи участващия с WC Юрий Родионов, 7-5 6-3. Той се пребори от гейм пасив във всеки един от сетовете и спечели последните пет гейма, за да се поздрави с победата във Виена.

Най-високо ранкираният британец набра много инерция по време на спирането на тура, като спечели Battle of Brits, където победи тенисисти като Анди Мъри и Кайл Едмънд. Той обаче не успя да вкара инерцията в основния тур, като се бореше да печели мачове след рестарта и дори премина през поредица от загуби от пет срещи.

Дан Еванс успя да намери своята форма и се върна на победната права през миналата седмица на АТП Антверпен, където победи Карен Хачанов на четвъртфинала и имаше много шансове да спечели полуфиналния си мач срещу Юго Умбер.

Двамата тенисисти са се срещали четири пъти, като Григор Димитров води 3-1 в преките сблъсъци помежду им. Българинът победи и в последния двубой между тях, на заключителния турнир на АТР Cup в началото на годината, 2-6 6-4 6-1.