post

Григор Димитров срещу Милош Раонич , European Open Antwerp 2020 , Четвъртфинал

На 23.10.2020г. около 21 часа българско време в среща от четвъртфиналите на European Open Antwerp се изправят един срещу друг първата ни ракета при мъжете Григор Димитров и Милош Раонич. Двубоят е четвърти по ред на Централния корт.

Като четвърти поставен Григор Димитров пропусна първи кръг и във втори се срещна с испанския ветеран Пабло Андухар. Българинът направи невероятно завръщане, след като загуби първия сет, 4-6, 6-3, 6-4 и си бетонира място на четвъртфиналите в надпреварата. В интервюто след мача бившият световен № 3 сподели, че се радва на добре изиграния мач и на това как е намерил пътя към победата.
Григор Димитров не скри, че обича да играе на твърди кортове в зала. Това може да се окаже златна възможност за победителя от 2017 ATP Finals да доминира на любимата си настилка, на която се чувства най-комфортно. Той е спечелил 64% от мачовете си на хард на закрито.
Най-добрият български тенисист възобнови сезона с ранни отпадания на Синсинати Мастърс и (R2) и US Open (R2), но се справи добре на последните си два турнира, като се класира на четвъртфинал в Рим Мастърс и осминафинал на Откритото първенство на Франция.

Милош Раонич имаше труден мач срещу словенеца Аляж Бедене. Той даде силен старт на срещата, но във втория сет трябваше да спасява две точки за спечелване на сета и по-късно се нуждаеше от тайбрек, за да си осигури победата,6-3 7-6. Срещу Камерън Нори той наниза 19 аса при успеха си в два сета, 7-5 7-6 (4) и така регистрира най-добрия си резултат на Europeаn Open. Дебютирайки тук през 2018 г., Милош Раонич беше поставен под номер 3 и пропусна първи кръг в основната схема, за да загуби от своя сънародник Вашек Поспишил във втори.

Канадецът се е състезавал в осем турнира на АТР тура през 2020 г. като в четири от тях е достигал поне до четвъртфинал и най-добрият му резултат е подгласник на световния № 1 Новак Джокович на Синсинати Мастърс.

Двамата тенисисти са се срещали шест пъти помежду си и Григор Димитров води 4-2 в преките сблъсъци. Последният им двубой, обаче, завърши в полза на Раонич през 2018г. на Мастърса в Мадрид, 7-5 3-6 6-3.